Soutěže se mohou zúčastnit neprofesionální baletní školy, taneční oddělení ZUŠ, amatérské soubory i jednotlivci. Tanečníci, kteří se připravují na profesionální dráhu na tanečních konzervatořích apod. se soutěže mohou zúčastnit pouze v podkategoriích G - L . Soutěžní čísla v podkategoriích A, B a C musí být založena na principech klasické baletní techniky, v podkategoriích D, E a F na principech contemporary modern (ne Hip hop, mažoretky apod.). O základních principech a cílech contemporary dance si můžete přečíst zde

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE

Rozhodující pro zařazení do jednotlivých kategorií je věk ke dni soutěže, pro dueta tria a skupiny průměr věku soutěžících v čísle v den soutěže bez zaokrouhlování. Vrchní věková hranice je 25 let. Soutěže se mohou účastnit i starší zájemci (duet, trio nebo skupina) pouze v případě, že průměrný věk nepřesáhne hranici 25 let. 

Předpokládáme, že kategorie 1, 2 a 3 budou soutěžit v sobotu, kategorie 4, 5 a 6 v neděli. Podle počtů přihlášených soutěžících je možná změna soutěžního dne nebo sloučení věkových kategorií. 

Podkategorie

V případě malého počtu přihlášených čísel si organizátory vyhrazují právo sloučit kategorie. O změnách budou účastníci předem informování.

PODMÍNKY SOUTĚŽE

ÚČASTNICKÝ POPLATEK A STARTOVNÉ

Startovné se hradí na účet Fio banky, číslo účtu: 4604646046/2010, VS 206 nebo v hotovosti na místě před zahájením soutěže. Zájemci o fakturu napište fakturační údaje na mail filianek@filianek.cz. 

HODNOCENÍ

Odborná porota hodnotí technické předpoklady, obtížnost choreografie, technické a umělecké předvedení.

V každé kategorii bude vyhlášeno 1., 2. a 3. místo a čestná uznání. Navíc může porota udělit zvláštní ocenění. V nedostatečně obsazených kategoriích bude ocenění určeno porotou podle počtu dosažených bodů.
 

TERMÍNY PRO PŘIHLÁŠENÍ

Vyplněné přihlášky ve formátu EXCEL zasílejte na adresu naspickach@filianek.cz.

Uzávěrka přihlášek je 10.4. 2024
  • PŘIHLÁŠKA  - ke stažení zde
 
Hudbu zasílejte ve formátu MP3 na email hudba@filianek.cz do 10.4. 2024.
Každá nahrávka musí být popsána:  Kategorie a podkategorie_Popis nástupu (N,H)_Název tance_Škola 
 

MÍSTO KONÁNÍ

Výstaviště Brno, Sál Rotunda, Výstaviště 405/1, Brno 603 00.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu v programu.

 

Možnost ubytování: 

Pro tanečníky, lektory, rodinné příšlušníky a další doprovod nabízíme možnost ubytování v hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre za zvýhodněnou cenu - podrobnější info ZDE

Rezervace
email: reservations.qbex@q-hotels.cz
telefon:  543 122 018 - 019
rezervační heslo: NA ŠPIČKÁCH24 (uveďte ve své rezervaci)